את לא צריכה להשתנות

גיל ההתבגרות הנו גיל משמעותי כשמדובר בדימוי העצמי של המתבגר ובפרט המתבגרת. הילדים מגלים את גופם מחדש ומושפעים ביתר קלות מתכנים חיצוניים ונורמות שבחברה, אידאל היופי כבר הספיק להשתקע בתודעה ולחצים חברתיים הופכים, לצערנו, לעניין שבשגרה.

SplitShire-3037

אנו, צוות NewsHadash, החלטנו לחשוף את סיפורנו האישי. כל אחת מאיתנו דיברה אודות קשייה וחוויותיה כנערה מתבגרת. שמנו לב שתופעה אחת חוזרת על עצמה בסיפורנו, תופעה המוכרת לכל אחת מאיתנו לא ידועה לאנשים רבים – הקושי והחשש מלאכול בציבור בכלל וליד בנים בפרט.

סבב ראיונות של חברות האתר, פותח נושאים רגישים לשם העלות מודעות. החוויות האישיות שלנו, שהן נחלתן של רבות, בתוספת חוות דעתה המקצועית של אילנה פאר יועצת חטיבת הביניים בבית הספר תיכון חדש, נועדו להעביר מסר חברתי ברור – אהבה עצמית וקבלת האחר.

מתחקיר שערכנו בקרב נערות רבות, העידו בפנינו כי גם הן הרגישו כי החברה כיוונה אותן למסלול מסוים, שהכתיב להן מה ראוי ומה לא. הן חשו שעליהן להיות עדינות ו"קטנות", לא לאכול בבוטות ולהישאר מאופקות. ברגעי לחץ לא אכלו ליד בנים, נשארו מורעבות. הבושה וחוסר הביטחון שהן חשו עלולים לגרום הפרעות אכילה שונות, ואף למראים קיצוניים של הרעבה ופגיעה עצמית – וכל זה מהחשש התמידי של "מה יחשבו עליי".

383H

אנו, הנמצאות בשלהי גיל ההתבגרות, עברנו תהליך דומה, ובזכות עבודה עצמית וחברה מעודדת המצב השתפר. החלטנו לעזור לאחרות, להעביר את סיפורנו האישי ולקוות שעזרנו לפחות לנערה אחת, שהיא עולם ומלואו.
בסופו של דבר לא היקף הבגד שלך הוא שמשנה אלא הסביבה שמקיפה אותך. אנשים הפוגעים בך לא שווים את חברתך, היי בטוחה, אנחנו כאן.

זקוקות לתמיכה?

עמותת שחף – סיוע לקורבנות הפרעות אכילה
הקו הפתוח: 03-6473147

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s